Prvotřídní kovové modely byly vyrobeny ve spolupráci se společností Lucasfilm podle originálů využívaných v jednotlivých filmech ságy Star Wars. Celou kolekci díky pečlivému provedení charakterizuje přesnost až do těch nejmenších detailů.
Legendární loď Hana Sola
Millennium Falcon vypadá zdánlivě jako všechny ostatní corellianské lehké transportéry: trup ve tvaru disku, nákladní prostor mezi předsunutými kusadly a asymetricky umístěným kokpitem na pravoboku. Pod jeho pancéřem se však ukrývá spousta technologických vylepšení, na první pohled nepostřehnutelných. Odhalte tajemství lodi Millennium Falcon, seznamte se s dalšími úpravami, prostudujte si konstrukční plány a poznejte všechna její tajemství...
Na stáncích: 27.06.2011
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Stíhačka Luka Skywalkera
X–wing vděčí za svůj název dvěma párům křídel umístěným nad sebou, křídla je možné během boje rozevřít, aby se zlepšila ovladatelnost lodi. X–wing byl kromě supermoderních laserových děl osazených na koncích rozvíracích křídel vybaven vrhači protonových torpéd, generátorem štítu, hyperpohonem a astromechanickým droidem. Luke Skywalker ve své stíhačce X–wing zničil první Hvězdu smrti.
Na stáncích: 11.07.2011
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Stíhačka Dartha Vadera
Vznik projektu TIE Advanced x1 podnítily počáteční úspěchy taktiky používané stíhačkami Povstalecké aliance a svérázné požadavky lorda Dartha Vadera. Výsledkem byla stíhačka, která znamenala velký krok vpřed ve srovnání s již existujícími stíhačkami TIE. Prototyp se však nikdy nezačal sériově vyrábět, neboť Imperiální flotila projekt vzhledem k vysokým nákladům na výrobu letounu odložila.
Na stáncích: 25.07.2011
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Stíhačka Anakina Skywalkera
Eta–2 Actis – nástupce jediské stíhačky Delta–7 Aethersprite. Tato obratná loď se rychle zapsala do povědomí jako stíhací letoun Jediů. V letounu tohoto typu Anakin Skywalker potvrdil svou pověst nejlepšího jediského pilota a Darth Vader v něm pronásledoval poslední příslušníky řádu Jedi.
Na stáncích: 08.08.2011
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Imperiální kráčející kolos
Univerzální bojový transportér je pravděpodobně nejnebezpečnějším útočným vozidlem, jaké kdy bylo zkonstruováno. Imperiální inženýři ho vyvinuli tak, aby rozséval strach v řadách nepřátelských vojsk. Bojů na ledové planetě Hoth se účastnila speciální jednotka složená z oddílů zimní pěchoty a kolosů AT–AT. Proti nim stanula eskadra Rogue pod velením Luka Skywalkera. Tyto boje pak přešly do historie pod názvem „bitva na Hothu”.
Na stáncích: 22.08.2011
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Imperiální hvězdný destruktor
Od prvních projektů pocházejících ještě z dob Republiky se jehlanovitý tvar imperiálního křižníku podstatně změnil. Jediské koráby, které brázdily galaxii, byly vyhlíženy s pýchou a nadějí, jako symbol míru pro obyvatele galaxie. Pozdější drtivě obrovské hvězdné destruktory zase budily obavy. Patří k nejznámějším lodím ze světa Hvězdných válek.
Na stáncích: 05.09.2011
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Transportér třídy Lambda
Raketoplány třídy Lambda vyráběla společnost Sienar Fleet Systems a v imperiální flotile sloužily jako lehké transportéry. Nesou pouze lehkou výzbroj: dvouhlavňové blasterové dělo a dvě laserová děla umístěná pod kokpitem. Jejich hlavním úkolem je přeprava agentů na území nepřítele a následně jejich odvoz odtamtud. Povstalecké alianci se podařilo ukořistit raketoplán Tydirium a s jeho pomocí přepravit nevelký oddíl vojáků na lesnatý měsíc Endor.
Na stáncích: 19.09.2011
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Gangsterova zábavní loď
Khetanna byla se svými lesklými oranžovými plachtami, opancéřovaným trupem a výkonným laserovým dělem instalovaným na palubě postrachem celé planety Tatooine. Přestavěný luxusní člun byl vyroben v Ubrikkian Industries na přání Jabby Hutta – jednoho z nejzlotřilejších zločineckých vládců celého galaktického podsvětí.
Na stáncích: 03.10.2011
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Tajná zbraň generála povstalců
Dlouhou dobu byl elegantní, klínovitý A-wing nejrychlejší stíhačkou v galaxii. Létání v tomto malém plavidle s těsným kokpitem vměstnaným mezi dva obrovské motory vyžadovalo od pilota maximální soustředění. Stačila jediná chyba, aby se křehká stíhačka proměnila v hromadu šrotu!
Na stáncích: 17.10.2011
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Obránci povstalecké základny na Hothu
Když se velení Aliance rozhodlo přesunout hlavní základnu, nazývanou základna Echo, na šestou planetu soustavy Hoth, bylo jasné, že mrazivá planeta bude pro povstalecké vojáky obzvlášť náročnou výzvou. Chyběl jim především repulzorový hlídkový letoun k zajištění bezpečnosti v okolí základny, který by byl schopen provozu v drsných podmínkách této planety. Konstruktéři Aliance se s tímto problémem vypořádali a vytvořili sněžný spídr!
Na stáncích: 31.10.2011
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Smrtonosná bitevní stanice Impéria
Po bitvě u Yavinu se zdálo, že zničení první Hvězdy smrti znamená konec také pro Tarkinem vytvořenou doktrínu vlády strachu. Ve skutečnosti Impérium okamžitě začalo budovat novou, ještě větší a výkonnější Hvězdu smrti s předpokladem, že kompletní přivedení Tarkinovy doktríny k životu vyžaduje definitivní zničení Povstalecké aliance, poslední naděje na spravedlnost v galaxii.
Na stáncích: 14.11.2011
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Povstalecká bojová stíhačka
Počínaje zničením dvojitého iontového děla lodi Malevolence během klonových válek, přes zoufalý útok na Hvězdu smrti v bitvě u Yavinu až po, dalo by se říci nemožné, vítězství nad Yuuzhan Vongy byla stíhačka a bombardér Y-wing strážcem míru a spravedlnosti. Navzdory zastarávající technologii tato v boji osvědčená stíhačka plnila svou službu v celé galaxii.
Na stáncích: 28.11.2011
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Na obranu obyvatel Naboo
Hvězdná stíhačka N-1 od výrobce Theed Palace Space Vessel Engineering Corps byla kvintesencí technické mysli a filozofie obyvatel Naboo. Štíhlá a elegantní, a zároveň rychlá a hbitá a dobře vyzbrojená stíhačka se stala skvělou bojovou lodí, výborně kombinující estetické a praktické ideály obyvatel planety. Navíc díky konstrukci motorů byla N-1 lodí přátelskou k životnímu prostředí a tak chránila Naboo nejen ve vojenském smyslu.
Na stáncích: 12.12.2011
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Ohromující destruktivní síla
Nikdo nevěděl lépe než Han Solo, že podcenit imperiální bombardér TIE a jeho destruktivní náklad by mohlo mít fatální následky. Když Millennium Falcon uprchl útočícím imperiálním silám na Hothu a poté se ztratil pronásledujícím stíhačkám TIE v pásu asteroidů, Solo usilovně hledal alespoň trochu bezpečný úkryt. Bylo mu jasné, že Impérium vyšle bombardéry TIE, aby ho z jeho skrýše vypudily.
Na stáncích: 26.12.2011
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Moderní stíhačka Povstalecké aliance
Když se Povstalecká aliance rozhodla vyměnit zastarávající stíhačky-bombardéry Y-wing, odhodlala se k nevšednímu kroku: objednala si výrobu úplně nové útočné stíhačky. Pilotáž B-wingu byla velkou výzvou a do jeho kokpitu usedali pouze ti nejlepší. Celkově vzato se i přes relativně malý počet těchto lodí a jejich poruchovost stal B-wing silou, se kterou bylo třeba počítat...
Na stáncích: 09.01.2012
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Loď Dartha Maula
Jen málo technických zařízení vzbuzuje v řadách mistrů Jedi respekt – natožpak obavy. Ale dokonce i Jedi by zaváhal, zda použít něco, co bylo kdysi majetkem skutečného Sitha, který dobrovolně přešel na temnou stranu Síly. Osobní loď Dartha Maula, obávaný Sith Infiltrator, samotným Maulem nazývaný Scimitar, mohl po jeho smrti pilotovat pouze mistr Jedi.
Na stáncích: 23.01.2012
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Terénní kráčející kolos klonů
Během ozbrojených konfliktů byly kráčející kolosy vysílány na frontu jako podpůrná vozidla pro oddíly pěchoty. Většina z nich měla značné rozměry, výjimku mezi nimi tvořil AT-RT, terénní rekognoskační kráčející kolos. Tento dvounohý průzkumný transportér patřil k nejlehčím a nejmenším konstrukcím tohoto typu, jaké se účastnily klonových válek. I přes několik svých slabých stránek se AT-RT ukázal být neobyčejně účinnou zbraní v arzenálu Velké armády Republiky.
Na stáncích: 06.02.2012
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Stíhačka generála Kenobiho
Lehká stíhačka Delta-7 třídy Aethersprite začala sloužit krátce před vypuknutím klonových válek. Byla nejnovějším produktem z celé série vyrobené pro řád Jedi společností Kuat Drive Yards. Delta-7 Aethersprite byla rychlá a hbitá loď, která řádu Jedi dobře sloužila v prvních letech klonových válek.
Na stáncích: 20.02.2012
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Výzvědné repulzorové vozidlo
Neuvěřitelně rychlý a skvěle ovladatelný repulzorový spídr 74-Z firmy Aratech Repulsor Company patřil k základnímu vybavení imperiálních výzvědných oddílů. 74-Z dosahoval rychlosti až 500 km/h a byl vyzbrojen lehkým blasterovým dělem. Tato spídrová motorka se aktivně používala od klonových válek až po ustanovení Nové republiky, a dokonce ještě i později ve službách Imperiálního zůstatku.
Na stáncích: 05.03.2012
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Loď Janga a Boby Fetta
Loď Slave I je jedním z hrstky dochovaných prototypů modelu třídy Firespray-31, ale zcela určitě nejznámějším. Jango Fett ji ukradl z vězeňského komplexu Oovo IV. Když loď v pozdějších letech pilotoval Jangův syn, Boba Fett, Slave I si získal stejně obávanou pověst jako jeho majitelé. Říkalo se, že někteří z těch, které Boba Fett pronásledoval, se vzdávali už jen při pohledu na jeho loď. Neustále modernizovaný Slave I byl plně funkční a velice nebezpečný ještě 70 let poté, co začal sloužit oběma Fettům.
Na stáncích: 19.03.2012
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Loď generála Grievouse
Soulless One, osobní stíhačka generála Grievouse - vůdce armády separatistů, se poprvé objevila během bitvy na Geonosis. Byl to modifikovaný model Belbullab-22, Grievousem považovaný za budoucnost vojenské techniky. Podle generálových požadavků byla loď vybavena štíty a pancířem, jež daleko přesahovaly parametry základního modelu. Díky tomu byl Soulless One mnohem odolnější než standardní droidí stíhačky.
Na stáncích: 02.04.2012
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Vozidlo Dartha Maula
Ve své tajné dílně na Coruscantu Darth Maul tuto nenápadně vypadající civilní spídrovou motorku přetvořil k obrazu svému. Zvětšil výkon a kapacitu jejích systémů. Modifikovaný spídr, Maulem nazývaný Bloodfin, se stal nebezpečným nástrojem, který obohatil již tak nemalý arzenál sithských vozidel a zbraní.
Na stáncích: 16.04.2012
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Nástupce stíhačky TIE Fighter
Zničení Hvězdy smrti během bitvy u Yavinu ukázalo, jak katastrofální škody může způsobit Imperiální flotile malá eskadra stíhaček Povstalecké aliance. Pozdější povstalecké útoky to jen potvrdily a Impérium muselo rychle přehodnotit svou strategii. Ve výsledku bylo mimo jiné rozhodnuto o výrobě velice rychlého a obratného stíhacího letounu TIE.
Na stáncích: 30.04.2012
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Vozidlo bitevních droidů Obchodní federase
Samohybná transportní aeroplatforma, nazývaná ve zkratce STAP, je jednomístná létající plošina s lehkým pancířem vyrobená ve společnosti Baktoid Armor Workshop a zahrnutá do výzbroje vojenských sil Obchodní federace. Rychlý STAP byl schopný vznést se několik metrů nad zem, což zvyšovalo jeho obratnost. V době svého vojenského křtu – invaze na Naboo – velmi potrápil nepřátelské síly.
Na stáncích: 14.05.2012
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Dvojmodulové oblačné vozidlo
Dvojmodulová konstrukce a oranžový nátěr byly tak nerozlučně spjaty s místem jejich vzniku, že dvojmodulové vozidlo typu Storm IV bylo z tohoto důvodu často nazýváno „bespinským oblačným vozidlem“. Tato rychlá a lehká loď pro lety v atmosféře vyrobená ve společnosti Bespin Motors byla služebním vozidlem pořádkových sil v Oblačném Městě a také dopravním prostředkem pro soukromé osoby.
Na stáncích: 28.05.2012
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Kráčející kolos Velké armády Republiky
Těžké kroky velkých terénních taktických útočných kráčejících kolosů (AT-TE) otřásaly zemí bitevních polí už na počátku klonových válek – od prvních bojů na Geonosis. Kolos AT-TE sehrál významnou roli v ozbrojených silách Galaktické republiky, jelikož toto vozidlo bylo základem nové generace kráčejících kolosů, jejichž evoluce vyvrcholila modelem imperiálního AT-AT.
Na stáncích: 11.06.2012
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Pásový gigant z Tatooinu
Pokud existovalo něco, co mohlo rozechvět písek v poušti na Tatooinu, byl to buď velký drak krayt, nebo běžící stádo banth. Občas se však pouští rozléhal i hluk pásových podvozků obrovských písečných transportérů. Klany Jawů v nich cestovaly napříč pouštní planetou a hledaly ztroskotané vesmírné lodě, opuštěné spídry nebo zatoulané droidy.
Na stáncích: 25.06.2012
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Bojový monocykl generála Grievouse
Generál Grievous, brutální vůdce armády droidů v době klonových válek, zřídkakdy využíval motorizované dopravní prostředky. Nicméně čas od času tento kyborg nasedl na valivý motocykl Tsmeu-6, který byl zdokonalenou verzí průzkumného terénního vozidla. Tento bojový dopravní prostředek s velkou palebnou silou mu umožňoval pronásledovat jeho oblíbenou kořist – rytíře Jedi.
Na stáncích: 09.07.2012
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Diplomatická barže typu J
Královská diplomatická barže z Naboo, zvaná někdy „nabooský křižník”, jež byla pokryta chromovou vrstvou rezervovanou pro monarchy planety vyzařovala eleganci. Byla to reprezentační loď Padmé Amidaly, která plnila funkci senátorky planety Naboo poté, co za nesouhlasu veřejnosti odstoupila z královského trůnu. Možnost užívat tuto krásnou loď určenou králům byla výrazem vděčnosti za dobré služby v době Amidalina kralování.
Na stáncích: 23.07.2012
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Corellianská korveta - prorážeč blokád
Díky modernizačním možnostem společnosti Corellian Engineering Corporation mohlo mnoho lodí sloužit ještě další dlouhá léta a k jiným účelům. Dobrým příkladem toho jsou korvety série CR, jež využíval královský dvůr planety Alderaanu. Tantive IV - původně korveta CR90 jménem Star of Alderaan - byla dopravním prostředkem senátora Baila Organy v době klonových válek. Později byla loď přestavěna - její trup byl prodloužen a zpočátku neozbrojená loď byla vybavena turbolasery. Byla využívána princeznou Leiou Organou během prvních let existence Povstalecké aliance.
Na stáncích: 06.08.2012
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Prostředek, v němž R2-D2 a C-3PO uprchli na Tatooine
Pokud existuje nějaká součást lodi, která by na ní neměla chybět, ale nikdo z posádky ji nechce použít, je to určitě únikový modul. Od té doby, co se začalo cestovat ve vesmírném prostoru, se únikové moduly staly základním vybavením vesmírných lodí, podobně jako v dávných dobách záchranné čluny na lodích plavících se napříč oceány. Některé kapsle měly jednoduchou konstrukci, na jejich palubu se vešla jedna až dvě osoby, jiné mohly pojmout šest až osm trosečníků, avšak žádná z nich nebyla zamýšlena pro droidy.
Na stáncích: 20.08.2012
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Jediský křižník v akci
To, že byla do víru klonových válek vtažena celá galaxie, znamenalo obrovské ekonomické vyčerpání pro obě strany konfliktu. Žádná z nich si nemohla dovolit používat příliš specializované vesmírné bitevní jednotky, protože se nikdy nedalo předvídat, jak se konkrétní bitva vyvine. Proto také nebyl hvězdný destruktor třídy Venator (nástupce útočné lodi třídy Acclamator) přezdívaný „jediský křižník” projektován pouze jako bitevní jednotka pro boj s jinými vesmírnými loděmi, ale také jako přepravní prostředek pro vojsko či náklad nebo jako doprovodná loď.
Na stáncích: 03.09.2012
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Řídicí loď droidů Obchodní federace
Modifikované nákladní transportéry třídy Lucrehulk neboli řídicí lodě droidů byly téměř k nerozeznání od mnohem početnějších bitevních lodí ve flotile Obchodní federace. Pouze dodatečné přijímací antény a komunikační věže prozrazovaly, že tyto lodě – do historie vešla především Vuutun Palaa – byly klíčovými jednotkami, které Neimoidianům sloužily k řízení armády droidů i droidích stíhaček. Právě s ohledem na tento strategický význam byly řídicí lodě droidů častým terčem útoku nepřítele.
Na stáncích: 17.09.2012
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Pouze pro vybrané
Hvězdné stíhačky teritoriální obrany třídy Nantex byly konstruovány výhradně pro geonosianské piloty. Do akce poprvé vstoupily během bojů, které se odehrávaly v nehostinné atmosféře červené planety Geonosis. Společně se stíhačkami třídy Vulture známými též pod názvem supí droidi se hmyzí piloti Nantexů během první bitvy klonových válek neúspěšně pokoušeli prolomit blokádu republikových sil.
Na stáncích: 01.10.2012
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Prostředek „agresivního průzkumu”
19 let před bitvou u Yavinu byla rozkazem jediských generálů – Obi-Wana Kenobiho a Anakina Skywalkera – ze všech koutů galaxie povolána Flotila Otevřeného kruhu. Flotila dostala rozkaz přerušit dosavadní úkoly a osvobodit uneseného nejvyššího kancléře Palpatina. V plánu Kenobiho a Skywalkera na vysvobození kancléře sehrály klíčovou roli stíhačky ARC-170 pilotované elitní 7. stíhací letkou klonů, které velel letecký veterán Davijaan známý spíše jako „Mrzout”.
Na stáncích: 15.10.2012
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Impozantní transport královny Amidaly
Když Obchodní federace vkročila na Naboo, královna přispěla značnou měrou
k osvobození své mateřské planety. Díky tomu také v této době zažila nabooská hvězdná loď 327 Nubian typu J více akcí než kterákoli jiná královská loď po mnoho generací předtím i potom. A to i přesto, že toto elegantní pochromované plavidlo nedisponovalo žádnou výzbrojí.
Na stáncích: 29.10.2012
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Drtivá palebná síla
Obrovský samonaváděcí pavoučí droid OG-9 vyrobený firmou Baktoid Armor Workshop byl skutečnou noční můrou pro všechny, kteří se mu dostali do cesty. Tento čtyřnohý a více než sedmimetrový stroj rozséval strach a zkázu během klonových válek, do nichž byl vyslán Komerčním cechem.
Na stáncích: 12.11.2012
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Lékařské plavidlo povstalců
Povstalecká hvězdná loď Redemption byla modifikovaná doprovodná fregata typu EF76 Nebulon-B a patřila k nejvyužívanějším lodím flotily Povstalecké aliance. Fregata sloužila na frontě a často se účastnila přímých bojů v kosmickém prostoru, aby mohla zachraňovat povstalecké trosečníky a starat se o raněné. Loď Redemption se po mnoho let angažovala v boji za svobodu - do té doby, než byla v bitvě u Endoru zničena.
Na stáncích: 26.11.2012
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Transportér uprchlíků
Když separatistická krize otřásala Starou republikou, mnoho majitelů frachťáků vycítilo možnost snadného výdělku. Ve velkém spěchu měnili vybavení svých lodí brázdících hvězdné trasy na Coruscant a z Coruscantu, aby vydělali na neštěstí zoufalých uprchlíků, kteří o všechno přišli. Jedním z takto modifikovaných frachťáků byl i Jendirian Valley, hvězdný transportér AA-9
Na stáncích: 10.12.2012
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Imperiální průzkumný transportér
Kráčející kolos AT-ST byl navržen v době klonových válek firmou Rothana Heavy Engineering. Následně imperiální ozbrojené síly používaly tyto stroje po celé galaxii na průzkumné a hlídkové mise, a také jako doprovod pro konvoje pozemních vozidel, vojáků a důležitých osob. Ne bezdůvodně vzbuzoval rychlý, obrněný a dobře vyzbrojený AT-ST strach mezi nepřáteli Impéria.
Na stáncích: 24.12.2012
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Rychlopalný droid bankovního klanu
Droidí tank IG-227 třídy Hailfire - již dlouho před svým nasazením v bitvě o Geonosis - tvořil hlavní pilíř ozbrojených sil InterGalaktického bankovního klanu. Divize výběru a bezpečnosti této instituce jej používala při vymáhání dluhů, jakož i pro ostrahu objektů a personálu Bankovního klanu. V bitvě zahajující klonové války byly rychlopalné droidí tanky schopny likvidovat celé zástupy klonovaných vojáků a řízenými raketovými střelami zničily nejeden kráčející kolos AT-TE.
Na stáncích: 07.01.2013
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Obávaná vlajková loď separatistů
Poté, co byla díky lsti Anakina Skywalkera zničena Malevolence, první vlajková loď generála Grievouse, dal Darth Sidious osobně rozkaz svěřit konfederačnímu generálovi velení nad transportním destruktorem třídy Providence, nazvaným Invisible Hand. Loď se již zanedlouho stala postrachem celé galaxie - v období klonových válek jí velel nejen Grievous, ale také hrabě Dooku.
Na stáncích: 21.01.2013
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Průzkumné vozidlo klonovaných vojáků
Repulzorové spídry motorizovaných jednotek adaptabilních rekognoskačních komand (neboli spídry BARC) byly využívány pro akce v mnoha prostředích - v lesích planety Kashyyyk, v ledových pustinách Orto Plutonie, jakož i v hlubinách ulic mezi mrakodrapy na Coruscantu nebo Christophsis, a také ve stepích Saleucami. Tato rychlá a hbitá vozidla se dokázala přizpůsobit podmínkám téměř každého terénu i klimatu. Avšak když nastalo období vlády Impéria, byly spídry nahrazeny levnějším modelem 74-Z.
Na stáncích: 04.02.2013
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Rychlé pouštní vozidloOwena Larse
Motorka swoop Zephyr-G byla vyrobena firmou Mobquet Swoops and Speeders asi 30 let před invazí na Naboo. Původně byl swoop určen pro závody, avšak brzy se ukázalo, že stroj lze jednoduše modifikovat, takže byl využíván také k praktičtějším účelům.
Na stáncích: 18.02.2013
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Desetikolový titán na bitevním poli
Tento masivní, silně vyzbrojený a obrněný transportér HAVw A6 Juggernaut, zvaný také turbotank, byl jedním z nejimpozantnějších vozidel, které Republika během klonových válek poslala na válečná pole. Navzdory svému dosti nehezkému vzhledu měl HAVw A6 Juggernaut velký vliv na vývoj dalších generací výzbroje - především na imperiální kráčející kolosy AT-AT.
Na stáncích: 04.03.2013
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Inteligentní hvězdná suhaka
Od dob blokády Naboo se vražedné droideky staly skutečnou noční můrou republikových pozemních oddílů. Také droidí tri-stíhače vyprojektované firmou Colicoid Creation Nest – stejnou firmou, která vytvořila droideky – zaznamenaly velký úspěch. Tyto plně automatizované stíhačky, které naháněly hrůzu, prokazovaly v bitvách ve vesmírném prostoru stejnou účinnost jako destrukční droidi v pozemních bojích.
Na stáncích: 18.03.2013
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
„Tažný kůň” Aliance
I k I když byl střední transportér GR-75 nesmazatelně spojován s Povstaleckou aliancí, tento „tažný kůň“ byl již dlouho předtím využíván na všech možných obchodních trasách v galaxii. Skládal se vlastně pouze z trupu a pohonu. Loděnice Gallofree Yards Inc. vyprojektovaly tuto loď za účelem přepravy zboží mezi vesmírnými přístavy, ale v povstaleckých službách plnilo toto plavidlo mnohem více úkolů.
Na stáncích: 01.04.2013
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Tank Obchodní federace
AAT - repulzorový obrněný útočný tank, vyprojektovaný a sestrojený firmou Baktoid Armor Workshop, byl typickým výrobkem této firmy pro Obchodní federaci. AAT, jako mnoho jiných produktů firmy Baktoid, měl zpola zoomorfní tvar a byl skvěle vyzbrojen a obrněn. Dokonce i pod kontrolou bitevních droidů B1 byl efektivní zbraní, zvláště když byly bitevní tanky tohoto typu používány ve velkém počtu.
Na stáncích: 15.04.2013
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Transportér republikové armády
Plavidla typu LAAT, neboli útočné transportéry nízké vzletové výšky, byla zvaná také republikovými výsadkovými nebo i dělovými loděmi. Během klonových válek byla všudypřítomná, a proto se stala jakousi „vizitkou” republikové vojenské výzbroje - stejně jako klonovaní vojáci, které tato plavidla přepravovala.
Na stáncích: 29.04.2013
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Transportér v těžkých dobach
Padmé Amidala coby nabooská delegátka v Senátu měla na výběr z několika lodí běžně rezervovaných pouze pro královský dvůr v Theedu. Kromě královské jachty mohla také využívat větší a lépe vybavený hvězdný skif typu J. Jako mnoho plavidel z tohoto období měl pochromovaný plášť, který kontrastoval s mohutnými motory umožňujícími v případě potřeby rychlý únik. Pokud by selhaly, k obraně by mu zůstala ještě laserová děla.
Na stáncích: 13.05.2013
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Vykonavatel Korporační aliance
Korporační aliance byla známá svou brutalitou. Její agresivní „obchodní politiku” ve Vnějším okraji zosobňovali droidí vykonavatelé NR-N99 třídy Persuader. Tyto stroje nazývané také tanky CAD nebo i hlemýždí tanky, byly již před klonovými válkami nasazovány do akce všude tam, kde se místní obyvatelé nebo menší firmy odvážili postavit proti zlodějské politice Korporační aliance. Během klonových válek byly droidí tanky strach vzbuzujícím doplňkem separatistických ozbrojených sil.
Na stáncích: 27.05.2013
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Vozidlo nájemné lovkyně Zam Wesel
Téměř všichni nájemní lovci používali vozidla, která se do jejich rukou dostala náhodou. Když jim však občas nějaký dopravní prostředek padl do oka, obstarali si ho více či méně legální cestou a upravovali podle svého gusta. Vzdušný spídr, který vlastnila Zam Wesell, vypadal stejně chladně a necitelně jako jeho majitelka z druhu Clawdite.
Na stáncích: 10.06.2013
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Vzdušný spídr machrů z Tatooinu
Toto nenápadné atmosférické vozidlo bylo možné spatřit na mnoha planetách v galaxii. Mnozí z nejlepších pilotů, kteří létali s hvězdnými stíhačkami Povstalecké aliance, už jako znudění teenageři v soustavách Vnějšího okraje sbírali první zkušenosti právě v kabinách Skyhopperů. Lze tedy říci, že vzdušné spídry T-16 Skyhopper se zasloužily o osvobození celé galaxie z područí Impéria
Na stáncích: 24.06.2013
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Záchrana povstalců
Rozhodnutí Mon Calamarianů připojit se k boji proti císaři Palpatinovi znamenalo zvrat v historii Povstalecké aliance. Mon Calamariané vyhnali imperiální agresory ze svého světa a začali upravovat své vlastní elegantní hvězdné linkové dopravní lodě na vojenská plavidla. Tyto stroje pak tvořily jádro povstalecké flotily – nejen v bitvě o Endor.
Na stáncích: 08.07.2013
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Do temných vod v gunganském bongu
Obojživelní Gungani z planety Naboo byli považováni za skvělé plavce.
Ve vodách, které obklopovaly jejich obydlí, se cítili jako doma. K rychlejšímu
a bezpečnějšímu překonávání větších vzdáleností používali ponorná plavidla, jelikož v hlubinách nabooských vod číhalo mnoho nebezpečných tvorů.
Na stáncích: 22.07.2013
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Stíhačka klonovaných vojáků
Kompaktní hvězdná stíhačka V-wing byla vyprojektována pro flotilu Republiky. Ta potřebovala rychlý a hbitý stroj, efektivní v boji ve vesmírném prostoru, který by bylo možné vyrábět sériově. Nastal čas, kdy se klonovaní vojáci, kteří tyto stroje pilotovali, nejenže museli měřit s létajícími nepřátelskými bitevními droidy, ale také museli držet krok s jediskými generály, kteří disponovali nezvyklými schopnostmi.
Na stáncích: 05.08.2013
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Pouštní vozidlo farmářů ze zvlhčovaných farem
Mladý Luke Skywalker musel poměrně dlouho přesvědčovat svého strýce Owena, aby utratil kredity za pozemní spídr SoroSuub X-34 v dezolátním stavu. Slouží Lukovi ke cti, že se svými nevelkými schopnostmi mechanika byl s to udržovat spídr v chodu i v krutých klimatických podmínkách pouštní planety Tatooine.
Na stáncích: 19.08.2013
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Vozidlo popravčí čety
Skif sestrojila stejná firma, která pro Jabbu Hutta vytvořila luxusní výletní bárku - Khetannu. Jabba používal dva lehce modifikované nákladní skify k přepravě vězňů a stráží k Velké jámě Carkoonu. I když toto plavidlo mělo relativně omezenou manévrovací schopnost, bylo natolik rychlé, aby s bárkou drželo krok.
Na stáncích: 02.09.2013
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Hvězdný superdestruktor
Executor vznikal v utajení a byl první lodí typu hvězdných dreadnoughtů třídy Executor. Jeho oficiální označení typu, rozměry a určení však zůstaly skryty v dezinformačním šumu, a byl proto nazýván různě, nejčastěji však hvězdným superdestruktorem. Plavidlo dosahující délky neuvěřitelných 19 000 metrů mělo být vlajkovou lodí Dartha Vadera, který s jeho pomocí plánoval zasadit Povstalecké alianci drtivý úder.
Na stáncích: 16.09.2013
Další číslo se na stáncích objeví
za 2 týdny v pondělí!


 
Droidí stíhačkatřídy Vulture
Droidí stíhačka třídy Vulture patřila ke stíhačkám používaným Konfederací nezávislých systémů zdaleka nejčastěji. Četnost jejího použití byla srovnatelná s všudypřítomností droida B1, který byl nejrozšířenějším typem bitevního droida používaným separatisty na mnoha planetách během klonových válek. Droidí stíhačky třídy Vulture, létající ve velkých rojích, byly vážnou hrozbou už jen díky svému množství.
Na stáncích: 30.09.2013
 


 
Konec kolekce!